Wyścigi konne zakłady – wielowiekowa tradycja zakładów

photo 1518091043644 c1d4457512c6 - Wyścigi konne zakłady – wielowiekowa tradycja zakładów

Wyścigi konne zakłady były jedną z pierwszych dyscyplin, które zapoczątkowały zakłady bukmacherskie. Szacuje się, że jeszcze w czasach starożytnych żołnierze mogli się zakładać między sobą o to, który koń osiągnie lepszy czas. Profesjonalne wyścigi konne zakłady pojawiły się natomiast w dziewiętnastym wieku na terenie Wielkiej Brytanii. Gonitwy po hipodromach są pod kątem ekonomicznym bezpośrednio związane z rynkiem bukmacherskim.

Zakłady bukmacherskie na wyścigi konne – bukmacherzy online 

Wyścigi konne możemy typować za pośrednictwem internetowych serwisów bukmacherskich, a także w punktach naziemnych. To bardzo trudna sztuka, która wymaga dużej wiedzy i doświadczenia. Bardzo ważnymi czynnikami jest nawierzchnia toru, rasy koni dopuszczone do wyścigu, dystans, a także dopuszczalne tempo chodu. Ważną rolę pełni tu również sam dżokej, który ma duży wpływ na wyniki uzyskiwane przez swojego konia. Rywalizacja zaczyna się jeszcze w boksach od odpowiedniego sposobu prowadzenia konia wyścigowego. Gonitwa na hipodromie jest efektem finalnym. Wikipedia podaje trochę informacji wyścigi konne.

Coverowanie - Wyścigi konne zakłady – wielowiekowa tradycja zakładów

Tradycyjne zakłady na wyścigi konne na torach

Gonitwy konne możemy również obstawiać bezpośrednio na torze wyścigowym. Obecnie, najsłynniejszym obiektem w Polsce jest oczywiście Tor wyścigów konnych Służewiec w Warszawie. Dużą popularnością cieszy się również Tor Partynice we Wrocławiu oraz Hipodrom Sopot. Bez wątpienia spotkamy tam stałych bywalców, którzy potrafią z dużym zapałem i pasją opowiadać o koniach i zawodnikach. Nie liczmy jednak na prawidłowe typy z ich strony. W końcu to tajemnica zarezerwowana wyłącznie dla wąskiego grona ekspertów od wyścigów konnych.

Rodzaje zakładów bukmacherskich na wyścigi konne

W obstawianiu gonitw konnych nie ma wielkiej filozofii. Możemy obstawiać konia, który naszym zdaniem wygra wyścig, lub miejsce, które w naszej opinii zajmie. Popularny zakład obejmuje również trzy pierwsze miejsca. Obstawiając zakłady na torach musimy zdążyć przed rozpoczęciem gonitwy. Gdy bomba idzie w górę (start wyścigu) wnoszenie zakładów zostaje zablokowane. Po zakończeniu gonitwy w kasie możemy odebrać wygraną.