Płatne typy – czy to się naprawdę opłaca?

PPH Parlays - Płatne typy – czy to się naprawdę opłaca?

Jeżeli czytasz ten artykuł, a także na poważnie zastanawiasz się nad wykupieniem płatnych typów, prawdopodobnie masz za sobą kilka stadiów obstawiania zakładów sportowych. Okres początkowej fascynacji, sporych zysków, a także długiej passy porażek. Płatne typy rozbudzają wyobraźnie osób, które nie są zadowolone ze swoich rezultatów na bukmacherce. „Sprawdzone i pewne typy” mają pomóc w odbudowaniu strat, ale zjawisko ma również aspekty psychologiczne. Gracz nie chce ponosić odpowiedzialności za kolejną porażkę, więc oddaje los swojego kuponu w cudze ręce.

Czy płatne typy naprawdę są opłacalne? Na początku należy opowiedzieć o pracy człowieka oferującego taką usługę. Nie jest to czarodziej, jasnowidz lub osoba znająca wszystkie ustawki w świecie sportu. Jeżeli ktoś oferujący płatne typy obiecuje Ci dostęp to tzw. fixów czyli ustawionych spotkań, możesz śmiało rozpocząć poszukiwania kogoś innego. Zaledwie garstka osób ma dostęp do takich informacji i z całą pewnością nie udostępnia ich innym osobom, nawet pod postacią bardzo drogich typów bukmacherskich. To mit i legenda osób nastawionych na łatwy zysk.

Osoba zajmująca się płatnymi typami to najczęściej ktoś z analitycznym umysłem oraz bogatą wiedzą na temat wąskich obszarów sportów. W tych dziedzinach jest po prostu mistrzem i zna wszelkie informacje mogące mieć wpływ na przebieg spotkania. Na podstawie tych informacji analityk ocenia wartość kursu jako  korzystną lub nie i na tej zasadzie wybiera najlepsze propozycje typów. A zatem, człowiek proponujący Ci rzetelne, płatne typy, posiada dużą wiedzę z zakresu sportu oraz zna techniki analizy wydarzeń sportowych. Tyle tylko… że Ty również możesz się tego nauczyć.

Tak jest, zapomnijmy o przesądach, analitycznych umysłach oraz duszy wiecznego humanisty. Tak, z całą pewnością niektóre osoby w tych rzeczach są z natury bardziej biegłe i szybciej wykonują czynność, która zwykłemu Kowalskiemu zajmie pół dnia. Jednakże, każdy gracz może samodzielnie nauczyć się wykonywać analizę wydarzenia sportowego pod kątem zakładów bukmacherskich. Wiedza? Wystarczy śledzić branżową prasę, czytać wszystkie informacje na temat danego obszaru sportu oraz zbudować zaplecze informacyjne z kilku źródeł.

No dobrze, ale tu dochodzi aspekt psychologiczny, czyli chęć odciążenia się od presji oraz odpowiedzialności za rezultaty obstawiania. A zatem, większość osób będzie chciała po prostu w łatwy i szybki sposób zdobyć dostęp do informacji ułatwiających wygrywanie pieniędzy na bukmacherach. Zgoda, sprawdźmy pod jakim kątem warto prześledzić ofertę płatnych typów, jeżeli chcemy wybrać rzetelną osobę faktycznie zwiększającą nasze szanse na zysk.

  1. Yield

To absolutna podstawa, która stanowi znacznie ważniejsze kryterium niż skuteczność typów. Yield jest współczynnikiem określającym stosunek zarobionych pieniędzy (zysku) do łącznej sumy zainwestowanych pieniędzy. Otóż, typerzy z wysoką skutecznością mogą mieć ujemny Yield. Takie sytuacje mają miejsce gdy gracze wybierają niskie kursy wydarzeń. Rzetelny typer udostępniający płatne typy powinien mieć dodatni współczynnik Yield przynajmniej na poziomie 10% w perspektywie długoterminowej.

  1. Skuteczność

Choć Yield stanowi najważniejszy wyznacznik, skuteczność trafów jest dla Ciebie równie ważna. Zdarza się bowiem, że typerzy przy dobrym Yieldzie cechują się niską skutecznością. Stawiają oni najczęściej na zakłady akumulowane i tak dysponują stawkami, aby jedna wygrana równoważyła kilka porażek. To jednakże wymaga odpowiedniego kapitału i umiejętności odpowiedniego wyboru stawki. Najlepiej zbilansować kryteria Yield oraz skuteczności. Jeżeli typer osiąga skuteczność rzędu 60-70% przy dodatnim yieldzie, jest to bardzo dobry wynik, który rzeczywiście ma szanse zwiększyć Twoje szanse na zysk.

  1. Rzetelność

Nie będziemy się rozwodzić na temat cen, ponieważ rynek jest przesycony płatnymi typami w rozmaitych cenach. Od kilkunastu złotych miesięcznie do kilkuset złotych za jeden typ. Nie ma wyznacznika, który pozwoliłby wskazać optymalną cenę za płatne typy. Dlatego w trzecim kryterium wymieniamy rzetelność danego typera. Co przez to rozumiemy? Klarowne informacje. Typer jest w stanie zaprezentować Ci liczne materiały potwierdzające jego skuteczność w okresie ostatnich kilku miesięcy. Nie obiecuje Ci również złotych gór, ale realnie wyznacza procentowy współczynnik zysku jaki możesz osiągnąć. Niektórzy typerzy w swojej ofercie informują także o możliwości zwrotu kosztów za płatne typy, jeżeli nie spełnią obiecanych oczekiwań. To jest właśnie rzetelność, która wskazuje, że masz do czynienia z kimś godnym zaufania.

Płatne typy – Tak czy Nie?

Reasumując… Płatne typy mogą rzeczywiście pomóc Ci w uzyskaniu zadowalających wyników. Wciąż jednak uważamy, że każdy gracz powinien samodzielnie wybierać wydarzenia sportowe i liczyć na swoje umiejętności. Każdy z nas może nauczyć się odpowiednich technik analizy wydarzeń, a także zdobyć profesjonalną wiedzę na temat określonego obszaru sportu. Jeżeli jednak mimo to pragniesz przenieść odpowiedzialność za swoje kupony na kogoś innego, kieruj się wspomnianymi wyżej kryteriami. Nie gwarantujemy, że to pozwoli Ci wybrać właściwego gracza. Zwiększysz jednak szanse na uniknięcie oszusta, który całkowicie nie jest zainteresowany zyskami z zakładów bukmacherskich, ale wyciągnięciem pieniędzy z Twojego portfela.