Pewne zakłady bukmacherskie – dwa pojęcia pewniaków

system bukmacherski - Pewne zakłady bukmacherskie – dwa pojęcia pewniaków

Pewne zakłady bukmacherskie to pewny zysk. Dlatego tak wielu graczy codziennie poszukuje pewniaków wartych obstawienia. Co ciekawe, wyróżniamy dwie definicje pojęcia „pewniak” w świecie zakładów bukmacherskich. Jedna z nich określa drużynę lub zawodnika z dużymi szansami na zwycięstwo. W drugim znaczeniu mówimy o pewnym zakładzie, który kończy się naszym zyskiem niezależnie od wyniku meczu, tzw. surebet.

Czy pewne zakłady bukmacherskie w ogóle istnieją?

Na początek pierwsze znacznie słowa „pewniak”, czyli drużyna lub zawodnik, który jest zdecydowanym faworytem do zwycięstwa. No właśnie, czy obstawiając pewne zakłady bukmacherskie możemy ze stuprocentową pewnością określić kogoś pewniakiem? No cóż, gdy reprezentacja Polski podejmuje San Marino, z góry wiadomo jak zakończy się ten mecz. Często nie można nawet obstawić wygranej Polaków, która jest określana kursem 1 do 1. A gdy Polska zmierzy się z Kazachstanem? Tutaj również określamy Biało-Czerwonych pewniakiem, ale jak pokazuje przeszłość, w takich meczach zdarzają się potknięcia i nieoczekiwany remis pomimo wizualnej przewagi Polaków w całym spotkaniu.

system bukmacherski - Pewne zakłady bukmacherskie – dwa pojęcia pewniaków

Czym jest surebet czyli pewny zakład?

Drugie znaczenie określa natomiast pewny zakład. Czasami dwa serwisy bukmacherskie nieco zawyżą kurs na jedną ze stron. To sprawia, że obstawienie obu stron niezależnie od wyniku skończy się dla nas zyskiem. Sytuacje rzadkie i często „naprawiane” w przeciągu minut. Mimo wszystko, są gracze, którzy często bazują w swojej grze właśnie na surebetach. W tym celu potrzebne są konta u wszystkich, możliwych bukmacherów, a także żmudne przeglądanie kursów. Pamiętajmy także, że strategia surebet jest postrzegana przez bukmacherów jako łamanie regulaminu. Gracz przyłapany na takim obstawianiu spotkań może zostać ukarany surowymi limitami lub zablokowaniem konta.

1817834 02A111FD - Pewne zakłady bukmacherskie – dwa pojęcia pewniaków

Polskie firmy bukmacherskie – u kogo możemy obstawiać pewniaki?

Na koniec warto omówić bukmacherów, z usług których mogą korzystać polscy gracze. Legalne, polskie firmy bukmacherskie to: LVbet, STS, Fortuna, ForBET, Milenium, Etoto oraz Totolotek. W ostatnich tygodniach, licencje na prowadzenie zakładów wzajemnych w punktach naziemnych zdobyli także operatorzy Superbet oraz Totalbet. Te firmy wciąż pozostają w fazie gruntownego rozwoju i nie posiadają jeszcze licencji na przyjmowanie zakładów przez Internet. Z nieoficjalnych informacji wynika, że o licencje Ministra Finansów na ten moment ubiega się nawet kilkanaście innych firm bukmacherskich z całego świata!