Jaki bukmacher internetowy – pytania i odpowiedzi

question ask faq raise hand ss 1920 - Jaki bukmacher internetowy - pytania i odpowiedzi

1. Czy bukmacherstwo może być dochodowe? Odpowiemy, jaki bukmacher internetowy jest odpowiedni!

Niestety na to pytanie nie można udzielić jednoznacznej odpowiedzi. Zarówno osobiście jak i ze słyszenia znam ludzi, którzy wyciągają z bukmacherki po kilka tysięcy złotych miesięcznie. Jednak jak to w życiu bywa nie są oni i nigdy nie będą stanowić większości. Znam też takich dla których zakłady bukmacherskie stały sie ważniejsze od dzieci, rodziny. Popadając w uzależnienie od hazardu jedyne co powiększali to własne długi. Dziś wielu z nich nie ma już ani pieniędzy ani najbliższych, w których mogliby znaleźć oparcie. Stali się bankrutami w pełnym tego słowa znaczeniu. Dwa powyższe typy dobrze odzwierciedlają to, że dla jednych bukmacherstwo może być złotym środkiem na życie a dla drugich może okazać się gorzką nauczką, która często przychodzi zbyt późno by się od tego wszystkiego odciąć. Są wreszcie tacy gracze – i tych jest najwięcej – którzy stawiając 2, 4 czy 5 złotych w kombinacyjnych zakładach bukmacherskich liczą, że uśmiechnie się do nich szczęście i wygrają któryś tysiąc. Ci przeżywają wspaniałę emocje podczas meczy, a w myślach często widza już jak wypłacają wygraną.   I nawet jak się rozczarują, a tak przeważnie jest, to stracą raptem kilka złotych, co nie odbije się w żaden sposób na ich życiu czy rodzinie. Jednak do takich ludzi szczęście uśmiecha się częściej. Dlatego często wypłacają oni po kilkadzeisiąt czy kilkaset złotych po to tylko żeby w przeciągu miesiąca czy kwartału oddać to bukmacherowi z powrotem. Nie zyskują oni, ani nie tracą. Mają jednak wspaniałe przeżycia, których żaden bukmacher nie jest w stanie im odebrać. Jeśli chcesz możesz również zajrzeć na jedną ze stron tego serwisu „typy tygodnia”, które są całkowicie darmowe i mogą zwiększyć Twoją skuteczność w typowaniu.

Kupon 2017 03 26 1024x523 - Jaki bukmacher internetowy - pytania i odpowiedzi

2. Czy bukmacher kiedykolwiek przegrywa?

Obstawiając swoje typy w serwisach bukmacherskich dobrze by było gdybyśmy od razu sobie uświadomili, że my przegrać możemy natomiast bukmacher nie przegrywa nigdy. Co najwyżej może osiągnąć zysk mniejszy niż zakładał. Typując musimy zdawać sobie sprawę, że tak naprawdę z bukmacherem nigdy się nie zakładamy. Nawet jeśli wejdzie nam kupon to wypłacone pieniądze nie są pieniędzmi bukmachera tylko ludzi, którzy obstawili inne typy niż my. Wszystkie serwisy bukmacherskie ustalając kursy określają marżę, która w każdych okolicznościach ma im przynieść zysk. Nad ustalaniem kursów pracują starannie selekcjonowani przez serwisy bukmacherskie analitycy, z ogromnym potencjałem wiedzy sportowej. Ponadto aby wykluczyć ich ewentualną pomyłkę, gdyż są tylko ludźmi, ich ustalenia sprawdzane są dodatkowo przez odpowiednie programy komputerowe. Tak więc określenia typu „ograć bukmachera” choć bardzo popularne mijaja się z prawdą ponieważ bukmachera ograć nie można. Obojętnie czy to my trafimy kupon czy nasz sąsiad to zawsze bukmacher jest na plusie dzięki zawartej w kursach marży. 

3. Czy zdarzają się pomyłki u bukmacherów?

Nie łudźmy się, nawet gdy bukmacher się pomyli, co zdarza się to niezwykle rzadko to błąd ten zostanie natychmiast wywchycony. Jeśli dochodzi do pomyłek to przeważnie zachodzą one przy ustalaniu kursów i polegają na przecenieniu lub niedoszacowaniu sił danej drużyny. Jednak kursy w obrębie jednego serwisu  są tak skonstrouwane, że firma bukmacherska zawsze osiągnie zysk. Niezbędnym ale i najsłabszym ogniwem w serwisach bukmacherskich są zawsze ludzie. Jako że każdy bukmacher posiada swoich analityków może zdarzyć się sytuacja polegająca na tym, że ich kursy nie zawsze muszą być zbliżone do siebie. W 99% są, ale zdarza się nieraz, że kurs na daną drużynę u jednego bukmachera wynosi np 2,3 a u drugiego 1,5. I tu nasza rola aby to wykorzystać i obstawić np. mecz koszykówki u jednego i drugiego bukmachera, oczywiście na przeciwstawne wyniki. Należy tylko dobrać stawki tak aby wydane pieniądze zwróciły się nam i przyniosły zysk. Z doświadczenia wiem, że najlepiej takie pomyłki wyłapać jest na kilka dni przed meczem kiedy to lista kursów oferowanych prze serwisy bukmacherskie jest już dostępna ale kursy nie są jeszcze odpowiednio skorelowane. Pomimo, iż na rynku bukmacherskim jest duża konkurencja to pomiędzy bukmacherami istnieje niepisana umowa aby nie dopuszczać do znaczących różnic kursowych i aby kursy były odpowiednio zbieżne.

Postaw kupon 5 i odbierz zwrot w LV Bet - Jaki bukmacher internetowy - pytania i odpowiedzi

4. Co to jest yield i jak go obliczamy?

Yield to stosunek pieniędzy zarobionych (zysku) do pieniędzy zainwestowanych wyrażony w procentach. Yield służy nam do oceny zarówno własnej skuteczności jak i skuteczności innych typerów. Im wyższy yield osiągnęliśmy tym większą mamy skuteczność w obstawianiu zakładów. Yield możemy obliczyć według wzoru:

Yield = osiągnięty zysk * 100 :  ilość włożonych pieniędzy

Posłużmy się przykładem: typowaliśmy u bukmachera betathome dwa pojedyncze kupony:

Finlandia – Polska X (3,4) i  AEK Athen – FC Sevilla 2 (2,15)     (stawka jaką postawiliśmy to 10 złotych na każdy kupon)

Osiągnięty zysk to 3,55 (2,4 + 1,15) ; ilość zainwestowanych pieniędzy to: 20 zł (10 + 10)

Zatem: 3,55 * 100 : 20 = 17,55            Yield wyniósł 17,55%

5. Jak grać aby wygrywać?

Niestety nie ma złotej recepty na to aby ogrywać bukmacherów. Zresztą drogi Czytelniku jeśli zapoznałeś się z artykułami powyżej to wiesz o co chodzi. Możemy natomiast sporo wygrać, jeżeli będziemy przestrzegać kilku prostych zasad. Zatem jak grać aby wygrać? Po pierwsze ważne są analizy spotkań, które typujemy. Jeśli typujemy wynik meczu to powinniśmy przede wszystkim zapoznać się ze statystykami obu drużyn, zwracając szególną uwagę na przynajmniej pięć ostatnich spotkań. Pamiętajmy, że im bardziej interesujemy się dana dyscypliną sportu lub jeszcze lepiej konkretna ligą, to tym lepszą analizę będziemy umieli przeprowadzić. Drugą ważną rzeczą jest to aby nie stawiać typów „na pałę”, nieprzemyślanych bo korci nas aby coś dziś postawić. Lepiej wtedy nie stawiać w ogóle bo jest duże prawdopodobieństwo, że roztrwonimy postawione pieniądze. Istotną sprawą jest to aby nie grać tzw. tasiemców, czyli kuponów kombinacyjnych z dużą ilością zdarzeń nawet za 2 złote. Możemy bowiem czekać i kilka miesięcy na wygraną a przez ten czas tracimy całkiem sporą sumę pieniędzy. Niby dwa czy cztery złote na kupon, ale jeśli policzymy ilość wszystkich kuponów to czasem da nam to kilkaset złotych, które niestety wyrzuciliśmy   w błoto. Lepiej więc obstawić jeden mecz (lub dwa), na który lepiej poczekać i tydzień bez grania i postawić grubsze pieniądze. I mogę zagwarantować to, że zyski będą znaczne wieksze. Pamiętajmy bowiem, że bardzo rzadko komuś się uda z 2 złotych zrobić 1000 ale na przykład z 50 postawionych ugrać 100 to nie jest wielki wyczyn. Czasem lepiej mniej ale częściej. Warto również typować zdarzenia sportowe, w których nie ma remisów, np: baseball czy siatkówka gdyż teoretycznie mamy tam 50% szans na wygraną, jednak należy uważać gdyż szczególnie ta pierwsza dziedzina sportu jest nieprzewidywalna. Wreszcie warto mieć na uwadze ostatnie zdanie. Bukmacherstwo nie jest dla wszystkich i jeśli widzimy, że więcej przegrywamy niż wygrywamy to dajmy sobie z nim spokój.  

zarabianie 1024x469 - Jaki bukmacher internetowy - pytania i odpowiedzi

6. Płatne typy – czy rzeczywiście warto za nie płacić?

W ostatnim czasie jak grzyby po deszczu wyrastają serwisy oferujące typy za pieniądze. Zasada jest prosta – przeważnie musimy opłacić z góry abonament aby uzyskać dostęp do serwisu na określony czas. Istotne pytanie, które się nam nasuwa to czemu właściciele tych serwisów sami nie czerpią tylko i wyłącznie dochodów z obstawiania skoro mają tak dużą skuteczność i prowadzą jeszcze taką działalność. Wydaje się, że odpowiedź leży w ludzkiej naturze. Większość     z nich rzeczywiście gra podawanymi typami i osiąga duże zyski, ale jest przecież jeszcze okazaja do tego aby wyciągnąć pieniądze od ludzi, którzy z tych typów będą korzystać. Inną sprawą jest to, że w sieci istnieje dużo pseudo serwisów, które prezentując typy robią to bez rzetelnej analizy, często na przysłowiową „pałę”. Takie działanie zaś to istne oszustwo. Komu więc zaufać? Najlepiej szukać serwisów z płatnymi typami, które mają długi staż, pewną renomę lub które oferują typy za darmo przez jakiś czas aby można było sprawdzić ich skuteczność. Inną alternatywę stanowią strony oferujące typy za darmo, na których bez żadnych ograniczeń można zapoznać się z ich skutecznością.  Nie musimy przecież od razu tymi typami grać. Nie dość, że nic nas to nie kosztuje to często serwisy oferujące darmowe typy mają wyższą skuteczność niż te płatne. Również na tej stronie możesz zapoznać się zupełnie za darmo z typami, którymi gram i ocenić ich skuteczność. Warto również przeglądać wiele innych serwisów, również zagranicznych oferujących darmowe typy i grać tymi, które się powtarzają najczęściej.     I na koniec tego wątku moja rada dla Ciebie. Jeśli czuje, że Twoja wiedza z danej dziedziny sportu nie jest wystarczająca to nie obstawiaj meczy o których nie masz pojęcia. Zdaj się na profesjonalistów i przede wszystkim szukaj, szukaj i jeszcze raz szukaj, gdyż internet daje Ci mnóstwo możliwości.

7. Dlaczego betathome jest tak popularny?

Na jednej z polskich uczelni na wydziale socjologii powstała bardzo ciekawa praca poświęcona bukmacherstwu. Jej autorem jest mój dobry znajomy, dla którego bukmacherstwo nie ma już chyba żadnych tajemnic. Część jednego rozdziału opracowana na podstawie ponad 800 ankiet rozesłanych do internutów dotyczyła najlepszego serwisu bukmacherskiego w internecie. Niekwestionowanym zwycięzcą został serwis betathome, na którego swoje głosy oddało 35% badanych, dalej uplasowały się expekt 21%, bwin 14%, betway 11%, betgun 6%, gamebookers 4%,  betsson 3%, unibet 3%, bet24 2% i kilka innych internetowych bukmacherów, którzy razem uzyskali ok. 1%. Skąd taka popularność betathome? Przede wszystkim respondenci podkreślali szybką realizację wypłat, w dalszej kolejności o popularności betathome zadecydowały: sprawnie działający support, korzystny bonus, bogata oferta zdarzeń i przejrzysty interfejs serwisu. Interesujące jest to, że wśród plusów oferta betathome pojawia się dopiero na czwartym miejscu. Widać graczy nie interesują aż tak bardzo IV ligowe mecze ale liczy się dla nich profesjonalizm, który betathome potrafi im zaoferować. Zresztą podobna kolejność występowała wśród innych serwisów bukmacherskich.

8. Czy zakłady bukmacherskie są legalne?

Działalność serwisów bukmacherów zarejestrowanych w Polsce reguluje ustawa o grach losowych i zakładach wzajemnych, która umożliwia zawieranie wzajemnych zakładów bukmacherskich tylko w określonych punktach, należących do firm działających zgodnie  z ustawą. Wspomniana ustawa nie reguluje jednak działalności internetowych serwisów bukmacherskich, które w świetle polskiego prawa są nielegalne.  W praktyce internetowi bukmacherzy legalnie promują swoją markę, korzystając z ogólnej, unijnej zasady swobody przepływu towarów i usług. Tak więc w każdym mieście, podczas ważnych meczy widzimy bilboardy reklamujące największe internetowe serwisy bukmacherskie takie jak betathome, expekt i inne. Kampania reklamowa serwisów bukmacherskich bardzo wyraźnie widoczna jest również w internecie, gdzie największe polskie portale bez skrępowania wyświetlają banery reklamujące zawieranie zakładów sieciowych bukmacherów. Nie oznacza to że taka sytuacja odpowiada Państwu, któremu uciekają całkiem pokaźne dochody dlatego Ministerstwo Finansów pracuje nad konkretnymi regulacjami prawnymi. Pomysł urzędników zakłada wprowadzenie monopolu państwowego na wzajemne zakłady bukmacherskie w internecie, ale od projektu do realizacji jeszcze długa i niełatwa droga. Więcej informacji na temat ustawy hazardowej w Polsce jest dostępna w tekście: Legalni bukmacherzy – jakie warunki muszą spełniać?

9. Psychologia gracza

Z punktu widzenia psychologii, graczy obstawiających u buków możemy podzielić na trzy typy. Typ pierwszy stanowią ludzie, którzy traktują obstawienie meczy jak rozrywkę i ze względu na to, że grają rzadko nazywa się ich graczami niedzielnymi. Do drugiego typu należą osoby, które systematycznie podnoszą swoje kwalifikacje i jednocześnie posiadają rzadką umiejętność samokontroli bez której ich gra byłaby skazana na niepowodzenie. Tych określa się mianem graczy profesjonalnych lub też zaawansowanych typerów. Trzeci typ stanowią osoby, których nie da się zakwalifikować do wyzej podanych. Są one nazywane graczami patologicznymi, gdyż podstawowym kryterium jest u nich uzależnienie od hazardu, które destruktywnie wpływa na ich życie. W psychologii gracza wielką rolę odgrywają emocje, które mogą być negatywne bądź pozytywne. Jedne i drugie człowiekowi szkodzą dlatego zaawansowani typerzy wiedzą jak się ich wystrzegać. Pod wpływem emocji w naszym mózgu zachodzą zmiany spowodowane wzrostem stężenia niektórych hormonów co z kolei niezbyt trafnie pozwala oceniać rzeczywistość. Dlatego profesjonalini gracze jeżeli wygrali, to tego samego dnia raczej nie zawierają  drugiego zakładu. Z psychologicznego punktu widzenia założenie jest słuszne, gdyż ludzie kiedy osiągają sukces stają się nadmiernie pewni siebie i są pełni ufności w kontrolę swoich zachowań.

10. Serwisy bukmacherskie a wysokie kursy

Odwieczny dylemat graczy obstawiających u bukmachera polega na tym czy zagrać kupon złożony z kilku zdarzeń tzw. pewniaków z reguły po kursach 1,2-1,3 czy też jedno zdarzenie z kursem np. 3. Według moich własnych badań zdarzenia oscylujące wokół kursu 2,5-3 trafiane są znacznie częściej niż kupon złożony z więcej niż pięciu zdarzeń po niskich kursach. Chciałbym zatem uświadomić wielu graczom obstawiającym zakłady bukmacherskie żeby krytycznie spojrzeli na tzw. pewniaki, które często znajdują się ofercie serwisów bukmacherskich. Ponadto są takie dyscypliny sportowe, w których pewniaków po prostu się nie gra. Jedną z nich jest np. hokej gdzie ostatnia w tabeli drużyna potrafi rozgromić zespoły z czołówki, a zdarza się to dość często. Nie namawiam do tego żeby nie grać kilku zdarzeń po niskich kursach, ale do tego żeby podchodzić krytycznie to niskich kursów oferowanych przez serwisy bukmacherskie. Często bowiem kursy na pewniakó są przeszacowane i nie mają odzwierciedlenia w skuteczności danej drużyny. Jeżeli natomiast prowadzimy swoje analizy i potwierdzają one kursy ustalone przez bukmacherów to wtedy zdarzenia takie warto na swoich kuponach grać. Morał z tego taki żeby podchodzić krytycznie do kursów ustalonych przez bukmacherów i nigdy nie grać zdarzeń po tzw. kursach jeśli nie mamy zielonego pojęcia jak dana drużyna gra. A czasem warto zagrać zdarzenia po wyższych kursach ale każdy ma swoje upodobania i sam decyduje co obstawia.

11. Limity  u bukmacherów

Czasem, niektórzy bardzo dobrzy gracze, którzy osiągają duże zyski z bukmacherstwa skarżą się na to, że dany serwis bukmacherski nałożył na nich limit, który nie pozwala zagrać im danego spotkania za większą stawkę niż by chcieli. W ten sposób  bukmacherzy redukują liczbę graczy wygrywających znaczne sumy pieniędzy. Zjawisko zaczyna niestety przybierać na sile, jednak to wciąż bukmacher decyduje i on ustala warunki, a nam zwykłym śmiertelnikom wypada się na to albo godzić albo poszukać sobie innego buka.

12. Czy możliwe jest otrzymanie bonusa u bukmachera jesli dwie osoby mieszkają w tym samym domu?

Większość bukmacherów zastrzega sobie, że bonus przyznawany jest wyłącznie na jeden adres domowy. W praktyce jednak niektóre serwisy bukmacherskie nie trzymają się kurczowo tej zasady i umożliwiają skorzystanie z bonusa dwóm lub kilku osobom mieszkającym pod jednym adresem. Jednym z takich bukmacherów jest betathome. Wymaga on jednak aby wpłacone depozyty były robione z kont bankowych o danych personalnych odpowiadających tym, które podane zostały przy rejestracji w serwisie. Tak więc zarówno np. ojciec jak i pełnoletni syn choć mieszkają pod tym samym adresem mają możliwość skorzystania z bonusa pod warunkiem, że każdy z nich wpłacał depozyt ze swojego konta bankowego. Także serwis bukmacherski Winunited nie robi  żadnych problemów w tej kwestii i przypisuje bonus do konta gracza. Więcej na ten temat mówi nasz ranking bukmacherów.

13. Profesjonalna analiza meczu

Przystępując do analizy meczu należy zadać sobie następujące pytania:
* O co grany jest mecz?  (im wyższa ranga meczu tym mniejsze prawdopodobieństwo tzw. „ustawki”, ponadto w meczach grany nie o przysłowiową pietruszkę maleje prawdopodobieństwo remisu)
* Gdzie rozgrywany jest mecz? (ze statystyk wynika, że w przypadku zespołó o porównywalnym potencjale częściej wygrywają gospodarze)
* Jaka jest forma grających drużyn?  (szczególną uwagę zwrócić należy na 5 ostatnich spotkań, gdyż nie zawsze lider z początku sezonu zachowuje dobrą formę przez cały czas. Analizując moc zespołów patrzymy na to z kim dana drużyna grałą ostatnio i jakie padały wyniki, czy strzelano dużo czy mało bramek, ile goli dany zepół stracił  – wszystko to świadczy o potencjale obrony i ataku. Zwracamy uwagę czy zagraja najlepsi zawodnicy w danej drużynie, czy przypadkiem ktoś z nich nie nabawił się kontuzji, czy w ostatnim czasie klub dokonywał transferów, jeśli tak to jakich. Nie można również pominąć atmosfery panującej w danym klubie, gdyż każde problemy danego klubu odbijąją się na jego grze)
* Kto sędziuje mecz? (to również bardzo ważny aspekt, gdyż niektórzy sędziowie mają np. wiekszą skłonność do wyciągania czerwonych kartoników)

Stats1.v1421943616 - Jaki bukmacher internetowy - pytania i odpowiedzi