Bonusy bez depozytu – jak obstawiać zakłady za darmo?

AkankashaD Dec2014 Bonus Shutterstock - Bonusy bez depozytu – jak obstawiać zakłady za darmo?

Bonusy bez depozytu to bardzo popularna forma promocji, która umożliwia graczom obstawianie zakładów bukmacherskich za darmo, bez ryzykowania własnym wkładem finansowym. Polscy operatorzy również oferują ten rodzaj bukmacher bonus. Co musisz wiedzieć o tej promocji i jak w pełni efektywnie wykorzystać bonusy bez depozytu?

Czym jest bonus bez depozytu?

Niemal każdy serwis online proponuje swoim graczom bukmacher bonus powitalny. Wystarczy zarejestrować konto i dokonać pierwszej wpłaty aby otrzymać dodatkowe pieniądze. Jest to tradycyjny bonus od depozytu. A zatem bonus bez depozytu nie wymaga od użytkowników dokonywania pierwszej wpłaty w serwisie. Wyróżniamy dwa rodzaje takiego bonusu:

 • bonus pieniężny – za samo zarejestrowanie konta, bukmacher wręcza Ci niewielką kwotę pieniężną na obstawianie zakładów bukmacherskich. W ten sposób możesz szybko poznać wszystkie funkcje serwisu bez ryzykowania utratą własnych środków. Oczywiście pieniądze i ewentualne wygrane będziesz mógł wypłacić dopiero po spełnieniu warunku obrotu.
 • zakład bez ryzyka – równie popularna forma bukmacher bonus. W tej promocji gracz otrzymuje darmowy zakład za określoną stawkę. Nic nie tracąc możemy zagrać o całkiem pokaźną wygraną. Oczywiście ewentualne zyski z zakładu bez ryzyka również podlegają warunkowi obrotu.

Kilku polskich bukmacherów udostępnia bonusy bez depozytu dla wszystkich nowych klientów. Są to oczywiście symboliczne kwoty, ale mimo wszystko, całkowicie za darmo dostajemy możliwość obstawiania zakładów bukmacherskich. A zatem, jeżeli nie jesteśmy przekonani do wyboru konkretnego operatora, możemy wypróbować jego serwis bez dokonywania wpłaty.

Czy skorzystanie z bonusu bez depozytu wyklucza bonus powitalny?

W zdecydowanej większości przypadków nie. Bonus bez depozytu to oddzielna promocja, która ma zachęcić Cię do otworzenia konta w serwisie. Po dokonaniu pierwszej wpłaty będziesz mógł zatem wykorzystać bukmacher bonus powitalny. W ten sposób możemy bardzo wydatnie poprawić swój kapitał całkowity. W ten sposób będziemy mogli ustalić większą stawkę na zakład i dzięki temu, zarabiać większe kwoty pieniężne.

Bukmacher bonus – czym jest warunek obrotu?

Zdecydowana większość bukmacherskich bonusów jest obciążona warunkiem obrotu. To zabezpieczenie przed klientami, którzy od razu po otrzymaniu bonusu chcieliby dokonać wpłaty. Środki otrzymane w prezencie będą podlegały wypłacie dopiero po spełnieniu warunku obrotu.

Warunek obrotu – to konieczność obrócenia otrzymanymi środkami określoną ilość razy.

Najlepiej zademonstrować to na zasadzie konkretnego przykładu. Załóżmy, że otrzymałeś 100 PLN bonusu z warunkiem trzykrotnego obrotu. A zatem, środki te będziesz mógł wypłacić dopiero po obstawieniu zakładów bukmacherskich za 300 PLN. W przypadku bonusów powitalnych warunek obrotu może dotyczyć nie tylko bonusu, ale także wpłaconych środków. Z tego względu zawsze warto przeczytać regulamin promocji by zorientować się w sytuacji.

Na co warto zwrócić uwagę w przypadku warunku obrotu? Bukmacher bonus może być obciążony dodatkowymi wymogami, które mogą utrudnić nam zadanie:

 • Kurs kuponu – niemal wszystkie warunki obrotu stawiają dolną granicę kursu, która będzie wliczana do obrotu. Najczęściej jest to kurs w okolicy: 1,90 – 2,20. Niemniej jednak, czasami zdarzają się bardziej restrykcyjne warunki, np. kurs 3,00. W tej sytuacji często bylibyśmy zmuszeni do obstawiania zakładów ako.
 • Termin obrotu – w niektórych promocjach musisz obrócić otrzymany bukmacher bonus w określonym przedziale czasowym. Jeżeli nie zdążysz, stracisz środki otrzymane w prezencie, a także wszystkie wygrane, które dzięki nim zarobiłeś.
 • Dodatkowe ograniczenia – w regulaminie mogą się także znaleźć inne ograniczenia, takie jak chociażby brak możliwości obracania bonusem na zakładach live. Czasami do obrotu liczą się wyłącznie zakłady z trzydrogowym wynikiem, czyli: 1X2.

Bukmacher bonus – inne rodzaje promocji bukmacherskich

Oczywiście bonus bez depozytu oraz bonus powitalny to nie jedyne formy promocji na jakie możesz liczyć. Sprawdźmy, co jeszcze oferują polscy bukmacherzy w rozbudowanej ofercie promocyjnej:

 • Bonus kursowy – w tym przypadku, niektóre wydarzenia sportowe możesz obstawić z atrakcyjniejszymi kursami co gwarantuje większe wygrane.
 • Bonus bez podatku – polscy bukmacherzy są zobowiązani odprowadzać podatki od zakładów swoich graczy. Z tego względu, stawka na nasz zakład zawsze jest niższa o 12% podatku. Jednakże czasami, serwisy umożliwiają obstawianie zakładu bez podatku od stawki.
 • Bonus lojalnościowy – to dodatkowe pieniądze, które możesz otrzymać od bukmachera za aktywną grę i częste wpłaty. Takie bonusy czasami nie podlegają warunkowi obrotu.
 • Bonus za polecenie serwisu – niektórzy bukmacherzy oferują Ci specjalny kod lub link indywidualny. Jeżeli Twój znajomy zarejestruje konto przy użyciu tego kodu, a także dokona wpłaty i zacznie obstawiać zakłady, Ty otrzymasz dodatkowe pieniądze.
 • Zakład bez ryzyka – darmowy zakład możemy otrzymać w prezencie za branie udziału w okazjonalnych wydarzeniach. W niektórych serwisach mamy również program lojalnościowy, w którym zbieramy punkty, a następnie możemy je wymienić na ten rodzaj bonusu.
 • Nagroda turniejowa – legalni bukmacherzy często organizują turnieje dla typerów. Najlepsi gracze w danym okresie zostają nagrodzeni bonusami pieniężnymi. Czasami, bonus bukmacher przyznany w ten sposób nie podlega warunkowi obrotu.

Więcej informacji na temat promocji bukmacherskich zawiera nasz ranking bukmacherów.